شهرآستانه در بخش مرکزی شهرستان شازند و در 40 کیلومتری جنوب غربی شهر اراک واقع شده است ودر طول جغرافیایی 49 درجه و 21دقیقه و عرض جغرافیایی 33 درجه و 53دقیقه قرار داردو ارتفاع آن از سطح دریا2020 متر است.این شهر با فضای سبز متوسط در اقلیم تشکیلات سنگی قرار گرفته ودر حوزه آبریز دریاچه نمک زیر حوزه رودخانه قره چای واقع شده است.

وسعت منطقه عمومی آستانه از جمله تپه  ماهورها محدود به کوه های اطراف براساس محاسبات هندسی حدود300 کیلومتر مربع و مساحت شهر 160 هکتار است.در این منطقه 15 روستا نیز واقع شده است. واین میزان وسعت درواقع مساحت مثلثی است که راس آن نور آباد،شازند و کتیران پایین است.

منطقه عمومی آستانه حائل بین رشته کوه های منطقه و یا به تعبیر دیگر جلگه سرسبز آستانه یکی از نقاط تماشایی و زیبای کشور است.وبه لحاظ موقعیت جفرافیایی یک نظر میتواند از هر زاویه وقرار گرفتن روی ارتفاعات هر ضلع مثلث به طور هم زمان این جلوه زیبا را ببینید،جلگه آستانه،یکی از آبادترین وسرسبزترین و از کانون های جمعیتی و پر تحرک استان مرکزی است.

تنوع محصولات زراعی،دامی،باغی،مراتع سرسبز، کوه های مرتفع،قلمستان های مصفا،هوای باطراوت و پاکیزه،پراکندگی مناسب روستاهای اطراف این منطقه را به یکی از مناطق دیدنی منطقه ی مرکزی ایران در آورده است.

 

تاریخ انتشار : ۳۰ / ۷ / ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
سرپرست شهرداری آستانه علوی
سرپرست شهرداری آستانه
نام و نام خانوادگی ...
جستجو در سایت
آب و هوا
لطفاً صبر کنید ...
نظرسنجی

عملکرد شهرداری آستانه علوی را چگونه ارزیابی می کنید؟

اوقات شرعی
اوقات به افق
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
خبرنامه
حدیث
امام علی (ع) : چه بسیارند دانشمندانی که جهلشان آنها را کشته در حالی که علمشان با آنهاست، اما به حالشان سودی نمی دهد.